pondelok , 14 júna 2021
Home / EKONOMIKA / Eurokomisia prijala návrh slovenského investičného plánu pre nové eurofondy, oznámila Remišová

Eurokomisia prijala návrh slovenského investičného plánu pre nové eurofondy, oznámila Remišová

25.5.2021 (Webnoviny.sk) – Európska komisia prijala návrh slovenského investičného plánu pre nové eurofondy. Na sociálnej sieti o tom informovala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

„Predstavila som návrh Partnerskej dohody, podľa ktorej bude Slovensko investovať takmer 13 miliárd eur v novom programovom období. S eurokomisárkou pre reformy a kohéziu Elisou Ferreira som hovorila o zmenách, ktoré Slovensko v eurofondoch zaviedlo a plánuje zaviesť s cieľom zlepšiť a zjednodušiť ich využívanie,“ uviedla Remišová.

Komisárka ocenila prípravy Slovenska

Komisárka Ferreira podľa nej ocenila naše prípravy a Slovensko tak má otvorenú cestu pre sériu rokovaní o využití eurofondov na nasledujúcich deväť rokov.

Na základe tohto plánu majú smerovať investície z eurofondov do regiónov na lepšie cesty, kvalitnejšie zdravotníctvo a školstvo, podporu športu, obnovu pamiatok, zdravšie životné prostredie.

Náročné niekoľkomesačné rokovania

„V tomto náročnom procese budeme diskutovať o jednotlivých prioritách, ale aj o možnosti posilnenia Kohézneho fondu, ktorý je zameraný na rozvoj v oblasti životného prostredia a dopravnej infraštruktúry. Rovnako chceme posilniť financovanie v oblasti vedy, výskumu a inovácií. Čakajú nás ešte náročné niekoľkomesačné rokovania s Komisiou s cieľom presadiť naše národné záujmy a priority,“ dodala Remišová.

Eurokomisárka Ferreira prijala pozvanie od vicepremiérky na návštevu Slovenska. V rámci svojej prvej zahraničnej cesty po koronakríze navštívi v júni uhoľný región hornej Nitry.

Viac k témam: eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurokomisia prijala návrh slovenského investičného plánu pre nové eurofondy, oznámila Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Remišová pomôže turizmu na hraniciach s Českom, regióny dostanú takmer dva milióny eur

Prostriedky môžu ísť napríklad na investičné aktivity zamerané na zlepšenie technického stavu prírodných a kultúrnych pamiatok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *