sobota , 24 júla 2021
Home / SVET / Prezidentka Čaputová v mene Slovenska vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám obetí pádu lanovky

Prezidentka Čaputová v mene Slovenska vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám obetí pádu lanovky

24.5.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová dnes súvislosti s nehodou lanovky v talianskom Stresa-Mottarone zaslala sústrastný telegram talianskemu prezidentovi Sergiovi Mattarellovi. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Prezidentka podľa neho v mene občanov Slovenskej republiky vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zranenému dieťaťu zaželala skoré uzdravenie.

V dôsledku nedeľňajšieho pádu lanovkovej kabínky v severnom Taliansku zahynulo 14 ľudí. Kabínka spadla neďaleko vrcholu hory Mottarone v Piemonte, ktorý lanovka spája s mestom Stresa. Starostka mesta Marcella Severino uviedla, že sa zrejme pretrhlo lano, kabínka sa rozkývala, narazila do podperového stožiara a dopadla na zem. V tej chvíli sa niekoľkokrát prevrátila a narazila do stromov. Podľa Severino niektoré obete pri incidente vypadli von.

Viac k témam: pád lanovky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová v mene Slovenska vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám obetí pádu lanovky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus

Pandémia podľa štátneho tajomníka Martina Klusa poskytla EÚ jedinečnú príležitosť poučiť sa, aby bola v budúcnosti lepšie pripravená a mohla účinnejšie čeliť podobným výzvam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *