streda , 16 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Vláda má záujem dohodnúť sa na navýšení štátneho rozpočtu, rozhodnutie by malo padnúť na koaličnej rade

Vláda má záujem dohodnúť sa na navýšení štátneho rozpočtu, rozhodnutie by malo padnúť na koaličnej rade

24.5.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda SR má záujem dohodnúť sa na navýšení štátneho rozpočtu. Informoval o tom v pondelok na tlačovom brífingu premiér Eduard Heger s tým, že dohoda sa má uzavrieť už v pondelok 24. mája na koaličnej rade.

Vláda pred časom schválila novelu zákona o štátnom rozpočte, ktorou sa majú navýšiť výdavky štátneho rozpočtu o 3,4 miliardy eur. Táto suma však bola predsedom SaS Richardom Sulíkom označená za privysokú.

Podľa Sulíka je potrebné podrobne zvážiť všetky položky, pretože je podľa neho logické, že by sme sa mali prikryť takou perinou, na akú máme a pri vytváraní ďalších dlhov by sme mali byť obozretní. „Vlani sme podporili navýšenie rozpočtu, lebo prišla kríza, s ktorou nikto nerátal,“ uviedol Sulík. Strana SaS si však vypočítala nevyhnutné výdavky vo výške 1,6 miliardy eur.

Viac k témam: štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda má záujem dohodnúť sa na navýšení štátneho rozpočtu, rozhodnutie by malo padnúť na koaličnej rade © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto diplomata v Bratislave zrazilo ženu, vodič bol podľa svedkov opitý

Ženu previezla privolaná RZP k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *