sobota , 24 júla 2021
Home / SVET / Pád talianskej lanovky prežil len 5-ročný chlapec, pri nešťastí prišiel o rodičov i brata

Pád talianskej lanovky prežil len 5-ročný chlapec, pri nešťastí prišiel o rodičov i brata

24.5.2021 (Webnoviny.sk) – Taliansky minister dopravy Enrico Giovannini v pondelok sľúbil vyšetrenie príčiny nedeľňajšieho pádu lanovkovej kabínky v severnom Taliansku, pri ktorom zahynulo 14 ľudí. Kabínka spadla neďaleko vrcholu hory Mottarone v Piemonte, ktorý lanovka spája s mestom Stresa.

Starostka mesta Marcella Severino uviedla, že sa zrejme pretrhlo lano, kabínka sa rozkývala, narazila do podperového stožiara a dopadla na zem. V tej chvíli sa kabínka niekoľkokrát prevrátila a narazila do stromov. Podľa Severino niektoré obete pri incidente vypadli von.

Ako jediný túto katastrofu prežil 5-ročný izraelský chlapec žijúci v Taliansku, ktorého hospitalizovali v Turíne s početnými zlomeninami. Pri nešťastí však prišiel o oboch rodičov, dvoch starých rodičov i mladšieho brata. Hovorca talianskej horskej záchrannej služby Walter Milan povedal, že v čase nešťastia bola kabínka vysoko nad zemou.

Ako tiež podotkol, lanovku v roku 2016 zrenovovali, v roku 2017 prešla kompletnou kontrolou údržby a len nedávno ju po pandemických lockdownoch znovu otvorili. Mottarone, ktorá sa týči nad jazerom Maggiore, dosahuje výšku 1491 metrov nad morom. Na hore sa nachádza malý zábavný park Alpyland a v oblasti sa tiež nachádzajú cyklotrasy a turistické chodníky.

Viac k témam: pád lanovky, tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Pád talianskej lanovky prežil len 5-ročný chlapec, pri nešťastí prišiel o rodičov i brata © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus

Pandémia podľa štátneho tajomníka Martina Klusa poskytla EÚ jedinečnú príležitosť poučiť sa, aby bola v budúcnosti lepšie pripravená a mohla účinnejšie čeliť podobným výzvam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *