Home / SLOVENSKO / Foto: Po zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave už jazdia električky

Foto: Po zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave už jazdia električky

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Po zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave už jazdia električky. Na brífingu o tom novinárov informoval primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Dodal, že mesto spolu s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) vykonalo kompletnú rekonštrukciu celej Špitálskej ulice, od Kamenného námestia po Americké námestie, vrátane výhybiek a opravy zastávok. “Opravili sme tiež povrch vozovky od Kamenného námestia po ulicu 29. augusta, ako aj cyklotrasu,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Stavebné práce boli aj pozastavané

Podľa hovorkyne Bratislavského samosprávneho kraja Lucie Forman po získaní potrebných dokladov vydal kraj ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy kolaudačné rozhodnutie na trvalú prevádzku zrekonštruovanej električkovej trate na Špitálskej ulici.

Odporúčame:
Foto: Po Špitálskej ulici skúšobne prešla električka, trať je spôsobilá na prevádzku

Podmienkou bolo právoplatné stavebné povolenie. Keďže sa voči nemu nikto neodvolal, povolenie nadobudlo právoplatnosť v utorok 19. decembra.

Stavebné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave začiatkom septembra dočasne zastavili. Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo, že stavba električkovej trate nie je povolená v súlade so zákonom, pretože v procese sú viaceré pochybenia. Práce pokračovali od 26. septembra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Na Špitálskej ulici v Bratislave už jazdia električky

Presmerované električkové linky

Pre stavebné práce na Špitálskej ulici od 1. augusta presmerovali električkové linky 3, 4 a 9 obojsmerne. Úsek opravovali od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova – Americké nám. – Špitálska.

Cieľom opravy bola komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt rieši opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení.

Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH je spoločnosť EUROVIA SK, a.s. DPB rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financuje zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

Viac k témam: Bratislava, DPB Dopravný podnik Bratislava, električka, MHD Bratislava, Špitálska ulica
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Po zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave už jazdia električky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu Košíc roztancovala ľudová karička, ide o tradíciu medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest

Vek tanečníkov a tanečníčok sa pohyboval od troch do 83 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *