piatok , 23 júla 2021
Home / EKONOMIKA / Matovič svoju daňovo-odvodovú reformu stále nepredstavil, nič o nej nevie ani koaličná SaS

Matovič svoju daňovo-odvodovú reformu stále nepredstavil, nič o nej nevie ani koaličná SaS

22.5.2021 (Webnoviny.sk) – Daňovo-odvodovú reformu, ktorá by mala okrem iného priniesť 200-eurový príspevok na dieťa, stále nepoznáme. Ministrovi financií Igorovi Matovičovi sa nepodarilo daňovo-odvodovú reformu predstaviť do dvoch týždňov tak, ako to avizoval.

„Maximálne do dvoch týždňov verím, že tu pred vami stojíme a predstavíme celý koncept daňovo-odvodovej reformy so všetkými prepočtami, s argumentáciami, s dopadmi, a s tým, kto na tom získa a kto to zaplatí,“ povedal 5. mája na tlačovej besede Matovič.

Ministerstvo neodpovedalo

Tlačový odbor ministerstva financií neodpovedal na našu otázku, kedy by minister mal daňovo-odvodovú reformu verejnosti nakoniec predstaviť.

Nateraz nie je jasné, či daňovo-odvodovú reformu poznajú aj koaličné strany. Len strana SaS reagovala na otázku, či im minister financií už predstavil spomínanú reformu.

“Nie, nepredstavil,” uviedol pre agentúru SITA hovorca SaS Ondrej Šprlák. Ostatné koaličné strany svoju odpoveď neposlali.

Slovensko potrebuje poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové, povedal na spomínanej tlačovej besede minister financií.

Cieľom sú aj férové dane

Vláda chce podľa Igora Matoviča zaviesť príspevok 200 eur na dieťa mesačne až do jeho dospelosti.

Tiež chce zjednodušiť daňovo-odvodový systém tak, aby v prípade zamestnaneckého pomeru bola z ceny práce odpočítateľná len jedna daň a jeden odvod.

Cieľom reformy sú podľa Matoviča aj férové dane, čo v praxi znamená, že všetci ľudia budú za rovnakú formu práce pre toho istého zamestnávateľa platiť tie isté dane a odvody.

Viac k témam: dane, daňovo-odvodová reforma, odvody, verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič svoju daňovo-odvodovú reformu stále nepredstavil, nič o nej nevie ani koaličná SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci dostanú peniaze na udržanie zamestnanosti aj v júli, hoci krajina je podľa COVID automatu zelená

Za júl budú úrady práce vyplácať príspevky podľa pôvodnej schémy Prvej pomoci, ktorá sa uplatňovala za apríl až september minulého roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *