sobota , 24 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Škrtaním výdavkov by SaS zobrala peniaze ľuďom a firmám, tvrdí Matovič a obviňuje sulíkovcov z rozbíjania vlády

Škrtaním výdavkov by SaS zobrala peniaze ľuďom a firmám, tvrdí Matovič a obviňuje sulíkovcov z rozbíjania vlády

19.5.2021 (Webnoviny.sk) – Ako na stredajšej tlačovej konferencii povedal na margo sporov o zmeny v štátnom rozpočte minister financií Igor Matovič (OľaNO), strana SaS sa čochvíľa premenuje zo strany odborníkov na stranu rozbíjačov vlády. „Toto nie sú fazuľky, aby sme sa tu hrali so štátnym rozpočtom,“ povedal Matovič.

Ak by sa naplánované navýšenie výdavkov výraznejšie preškrtalo, znamenalo by to podľa Matoviča to, že strana SaS chce zobrať peniaze ľuďom a firmám, teda tým, ktorí v kríze stratili najviac.

„Len si hľadajú zámienku, ako rozbiť vládu, majú to v DNA,“ pokračoval Matovič. Zároveň vyslovil želanie, aby sa strana SaS začala správať ako zodpovedný partner. „A nie ako nezodpovedný, cynický a asociálny akože partner,“ doplnil Matovič.

Doterajšie správanie strany SaS podľa ministra financií nesvedčí o tom, že sú koaličným partnerom a podľa neho sa takto fungovať nedá.

„Myslím si, že Sulík bude robiť všetko preto, aby boli predčasné voľby a ja budem robiť všetko preto, aby som mu v tom zabránil,“ dodal Matovič.

Viac k témam: štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Škrtaním výdavkov by SaS zobrala peniaze ľuďom a firmám, tvrdí Matovič a obviňuje sulíkovcov z rozbíjania vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci OĽaNO plánujú predstaviť návrh uznesenia, vyjadriť chcú podporu a uznanie ľuďom LGBTI komunity

Ústava a zákony musia chrániť a rešpektovať každého bez ohľadu na rasu, národnosť či sexuálnu orientáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *