utorok , 15 júna 2021
Home / SVET / Rakúsko otvorilo reštaurácie, kiná aj divadlá. Na návštevu baru či hotelu však potrebujete negatívny test

Rakúsko otvorilo reštaurácie, kiná aj divadlá. Na návštevu baru či hotelu však potrebujete negatívny test

19.5.2021 (Webnoviny.sk) – V Rakúsku od stredy po viac ako šiestich mesiacoch opäť otvorili reštaurácie, divadlá, kiná a športové zariadenia. Hotely v alpskej krajine tiež môžu normálne prijímať hostí za predpokladu, že majú doklad o zaočkovaní proti koronavírusu alebo o negatívnom výsledku testovania.

Digitálny alebo papierový doklad o zdravotnom stave potrebuje každý, kto chce navštíviť bar, kúpele či iné zariadenie. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti vo veku do 10 rokov. Zákazníci stále musia nosiť rúška, dodržiavať dvojmetrový odstup a registrovať svoje osobné údaje, aby sa uľahčilo vyhľadávanie kontaktov.

Viac o téme: Koronavírus

Na podujatia v exteriéri, ak sú k dispozícii miesta na sedenie, môže prísť tritisíc ľudí, a na podujatia v interiéri 1 500 ľudí. Na podujatiach bez miest na sedenie môže byť maximálne 50 ľudí. Rakúske úrady zmiernili aj pravidlá pre súkromné stretnutia v interiéroch, na ktoré môžu prísť štyria dospelí a šesť detí.

Podľa oficiálnych údajov bolo v Rakúsku k utorku týždenne v priemere zhruba 62 nových prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov. Aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostala už približne tretina obyvateľov krajiny.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko otvorilo reštaurácie, kiná aj divadlá. Na návštevu baru či hotelu však potrebujete negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *