sobota , 24 júla 2021
Home / SVET / Ministri zahraničných vecí EÚ vyzvali na prímerie a zastavenie bojov medzi Izraelom a Palestínou

Ministri zahraničných vecí EÚ vyzvali na prímerie a zastavenie bojov medzi Izraelom a Palestínou

18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Ministri zahraničných vecí Európskej únie v utorok vyzvali na prímerie a ukončenie tvrdých bojov medzi izraelskými ozbrojenými silami a palestínskymi militantmi. Uviedli však, že je potrebné nájsť dlhodobejšie politické riešenie na ukončenie desaťročí konfliktov medzi týmito stranami.

Dosiaľ pri silných izraelských náletoch zahynulo viac ako 200 Palestínčanov, vrátane desiatok detí, pričom viac ako 1400 ľudí utrpelo zranenia. Po raketových útokoch z Pásma Gazy zomrelo na izraelskej strane minimálne 12 ľudí, vrátane 5-ročné chlapca.

Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell uviedol, že medzi ministrami panuje zhoda, že „prioritou je okamžité zastavenie násilia a nastolenie prímeria“. Dodal však, že z dlhodobého hľadiska je potrebné riešiť mierový proces, ktorý bol príliš dlho v patovej situácii.

Viac k témam: Izrael, ozbrojený konflikt, Palestína, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri zahraničných vecí EÚ vyzvali na prímerie a zastavenie bojov medzi Izraelom a Palestínou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus

Pandémia podľa štátneho tajomníka Martina Klusa poskytla EÚ jedinečnú príležitosť poučiť sa, aby bola v budúcnosti lepšie pripravená a mohla účinnejšie čeliť podobným výzvam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *