piatok , 23 júla 2021
Home / EKONOMIKA / Spoločnosť Airbnb si v prvom kvartáli tohto roka pripísala viac ako trojnásobnú stratu

Spoločnosť Airbnb si v prvom kvartáli tohto roka pripísala viac ako trojnásobnú stratu

14.5.2021 (Webnoviny.sk) – Strata americkej spoločnosti Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, sa v prvom kvartáli viac ako strojnásobila, a to na sumu 1,17 miliardy dolárov. Cestovanie totiž utlmila pandémia koronavírusu.

Avšak príjmy firmy prekonali rovnaké obdobie roku 2019 a nové rezervácie boli v objeme miliárd dolárov, keďže distribúcia vakcín proti ochoreniu COVID-19 zvýšila nádeje na konjunktúru cestovania.

Na predpovede je skoro

Spoločnosť Airbnb však napriek tomu uviedla, že je príliš skoro predpovedať, či tempo zotavovania cestovania bude pokračovať aj v druhej polovici roka.

Strata firmy za prvý štvrťrok na akciu bola na úrovni 1,95 dolára. Trh očakával, že bude iba v sume 1,07 dolára na akciu.

Tržby prekonali prognózy

Tržby Airbnb sa však medziročne zvýšili o 5 percent a oproti rovnakému obdobiu roku 2019 vzrástli o 6 percent na sumu 887 miliónov dolárov. Prekonali tak prognózu analytikov, že budú vo výške 721 miliónov dolárov.

Hodnota nových rezervácií sa zväčšila na 10,3 miliardy dolárov z úrovne 6,8 miliardy dolárov v prvom kvartáli minulého roka.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Airbnb si v prvom kvartáli tohto roka pripísala viac ako trojnásobnú stratu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci dostanú peniaze na udržanie zamestnanosti aj v júli, hoci krajina je podľa COVID automatu zelená

Za júl budú úrady práce vyplácať príspevky podľa pôvodnej schémy Prvej pomoci, ktorá sa uplatňovala za apríl až september minulého roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *