utorok , 15 júna 2021
Home / SVET / Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia

Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia

14.5.2021 (Webnoviny.sk) – Reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu vo Veľkej Británii sa v pondelok opäť uvoľnia napriek rastu počtu prípadov nákazy novým, takzvaným indickým variantom vírusu. Britský minister zodpovedný za vakcináciu Nadhim Zahawi uviedol, že plán „naďalej platí, pretože vakcíny sa distribuujú”.

Od pondelka 17. mája budú môcť puby a reštaurácie vo Veľkej Británii otvoriť aj svoje interiérové priestory a od 21. júna chce britská vláda ukončiť „všetky obmedzenia v oblasti spoločenských kontaktov”. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Koronavírus

Britský premiér Boris Johnson vo štvrtok povedal, že Veľkú Britániu „znepokojuje” indický variant koronavírusu. Napriek tomu však predseda vlády uviedol, že „nevidím nič, čo by ma odrádzalo od presvedčenia, že budeme môcť v pondelok a potom 21. júna pokročiť vpred” v uvoľňovaní reštrikcií v Anglicku.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *