sobota , 24 júla 2021
Home / SVET / Rakúšan úmyselne infikoval manželku koronavírusom, dostal pokutu a podmienku

Rakúšan úmyselne infikoval manželku koronavírusom, dostal pokutu a podmienku

13.5.2021 (Webnoviny.sk) – V rakúskom Linzi odsúdili 63-ročného muža za úmyselné infikovanie jeho bývalej manželky ochorením COVID-19. Informoval o tom portál euronews.com.

Keď sa chlap dozvedel, že má koronavírus, pokúsil sa nakaziť 70-ročnú ženu, s ktorou žil v rovnakej domácnosti až do ukončenia rozvodového konania vlani v novembri. Doma nenosil rúško a úmyselne na ženu kašľal.

Viac o téme: Koronavírus

Sudcovia uznali muža vinným z pokusu o ťažké ublíženie na zdraví a uložili mu deväťmesačný trest s podmienečným odkladom na tri roky.

Muža, ktorého meno nezverejnili z dôvodu ochrany osobných údajov, taktiež odsúdili za ohrozenie obete a ublíženie na zdraví za to, že ženu chytil za hrdlo a požadoval od nej, aby opustila spoločný dom.

Bývalej manželke, ktorá sa medzičasom zotavila z ochorenia COVID-19, musí zaplatiť odškodné 1000 eur.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúšan úmyselne infikoval manželku koronavírusom, dostal pokutu a podmienku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus

Pandémia podľa štátneho tajomníka Martina Klusa poskytla EÚ jedinečnú príležitosť poučiť sa, aby bola v budúcnosti lepšie pripravená a mohla účinnejšie čeliť podobným výzvam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *