pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Vo Svidníku museli evakuovať takmer 200 ľudí, muž našiel bombu z druhej svetovej vojny (video)

Vo Svidníku museli evakuovať takmer 200 ľudí, muž našiel bombu z druhej svetovej vojny (video)

12.5.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. mája, 10:45

Približne 180 obyvateľov Svidníka museli v utorok 11. mája podvečer evakuovať z ich domov po náleze starej bomby. Nález munície na svojom súkromnom pozemku oznámil 55-ročný Svidníčan na linke 158. Muž muníciu našiel počas výkopových prác pri rozostavanom rodinnom dome.

Zlikvidovali ju vo Valaškovciach

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, na miesto nálezu vyslali policajnú hliadku, ktorá ho riadne zabezpečila. Privolaný pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove po vykonaní obhliadky munície určil, že ide o leteckú bombu typ FAB 100 z druhej svetovej vojny.

Zároveň nariadil evakuáciu obyvateľov priľahlých rodinných domov v okruhu 250 metrov od miesta nálezu. „Muníciu za sprievodu policajných hliadok previezli na likvidáciu do obce Valaškovce,“ informovala hovorkyňa.

Evakuovali ich do Domu kultúry

Ako pre agentúru SITA dodala primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová, evakuovali ľudí zo štyroch ulíc, na ktorých je zhruba 80 rodinných domov. Záchranné zložky poskytli evakuačný autobus a mesto pre evakuovaných sprístupnilo miestny Dom kultúry.

„Veľa ľudí odišlo k svojim príbuzným, nakoniec sme v Dome kultúry mali do 30 ľudí, ktorým sme poskytli základné občerstvenie. Zhruba o druhej v noci boli všetci doma, čiže celá akcia sa končila odvezením bomby na zneškodnenie do Valaškoviec po jednej hodine ráno a ľudia sa mohli vrátiť domov,“ skonštatovala Ivančová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

https://fb.watch/5ri-M6mYRM/

Viac k témam: bomba, evakuácia, munícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Svidníku museli evakuovať takmer 200 ľudí, muž našiel bombu z druhej svetovej vojny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *