streda , 16 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Na Slovensku sa lyžuje už len v Lomnickom sedle, zjazdovky však nebudú upravovať

Na Slovensku sa lyžuje už len v Lomnickom sedle, zjazdovky však nebudú upravovať

10.5.2021 (Webnoviny.sk) – Jediným miestom na Slovensku, na ktorom sa naďalej lyžuje, je Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách. Ide o najvyššie položenú zjazdovku, nachádza sa v nadmorskej výške 2 190 metrov nad morom. Lokalitu sprístupnili lyžiarom v piatok 7. mája.

Netradične, na záver zimy, po ktorej ostalo ešte viac ako meter snehu. Informoval o tom hovorca najväčšieho prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk v Tatrách Marián Galajda.

Sezónu predĺžia o pár dní

Podľa manažéra strediska Vysoké Tatry Lukáša Brodanského mohli zjazdovku sprístupniť lyžiarom až po uvoľnení opatrení, ktoré umožnili spustiť kabínkové lanovky.

„Aj keď pôvodný predpoklad bol, že lyžovať budeme do nedele, veľký záujem zo strany lyžiarov a ešte stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku rozhodli, že trojdňovú sezónu predĺžime ešte o pár dní,“ vysvetlil. O tom, dokedy sa bude v Lomnickom sedle lyžovať, rozhodnú snehové podmienky.

Zatvorené je Štrbské Pleso i Jasná

Horské stredisko Štrbské Pleso ukončilo lyžiarsku sezónu 9. mája. Zatvorené je aj stredisko Jasná v Nízkych Tatrách. O ďalšej prevádzke sa rozhodne podľa aktuálnych podmienok.

Predbežne sa počas víkendu 15. a 16. mája počíta s kombinovanou prevádzkou. Stredisko bude otvorené pre peších turistov aj lyžiarov, zjazdovky už ale nebudú upravovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koronavírus, lyžiarske strediská, lyžovanie, sneh, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku sa lyžuje už len v Lomnickom sedle, zjazdovky však nebudú upravovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto diplomata v Bratislave zrazilo ženu, vodič bol podľa svedkov opitý

Ženu previezla privolaná RZP k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *