pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / SNSĽP žiada, aby mali tehotné ženy pri očkovaní prednosť. Lengvarský si však nie je istý bezpečnosťou

SNSĽP žiada, aby mali tehotné ženy pri očkovaní prednosť. Lengvarský si však nie je istý bezpečnosťou

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Tehotné ženy by mali mať možnosť prioritného očkovania, apeluje na to Slovenské národné stredisko pre ľudské práva (SNSĽP). Obrátilo sa preto na Ministerstvo zdravotníctva SR s otázkou možnej priorizácie tehotných žien pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Napriek tomu, že očkovanie tehotných žien je v súčasnosti možné, považuje SNSĽP za nevyhnutné vyriešiť otázku možného uprednostnenia tejto skupiny. „A to vzhľadom na rizikovosť tehotenstva z dôvodu možného ťažšieho priebehu ochorenia COVID-19,“ uviedlo stredisko v tlačovej správe.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň dodalo, že si uvedomuje potrebu opatrnosti pri riešení otázky očkovania tehotných žien zodpovednými orgánmi. Považuje však za dôležité, aby tým ženám, ktoré sa v tehotenstve chcú dať zaočkovať, bolo očkovanie sprístupnené v súlade s princípom rovnosti a nediskriminácie tak, ako iným rizikovým skupinám obyvateľstva.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na stredajšej tlačovej konferencii uviedol, že aktuálne nie je dostatok údajov o tom, či je očkovanie tehotných a dojčiacich žien bezpečné alebo nie. „Nechávam si vypracovať analýzu od odborníkov, ako sa k tomuto problému postaviť,“ reagoval.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, tehotná žena
Zdroj: Webnoviny.sk – SNSĽP žiada, aby mali tehotné ženy pri očkovaní prednosť. Lengvarský si však nie je istý bezpečnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *