piatok , 30 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami

Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskí vojaci si precvičia spoluprácu so spojencami na medzinárodnom vojenskom cvičení Black Swan 2021. Ide o spoločný výcvik spojeneckých ozbrojených síl, ktorého cieľom je posilniť spoluprácu a súčinnosť v oblasti výcviku a zvyšovania operačnej pripravenosti.

Výmena poznatkov a skúseností

Cvičenie začalo v pondelok a trvať bude do 14. mája 2021. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Spoločné výcvikové aktivity sú nenahraditeľnou súčasťou budovania medzinárodnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti. Zároveň ide o jedinečnú príležitosť na zladenie postupov našich ozbrojených síl, ako aj výmenu poznatkov a skúseností,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

Precvičia si spoluprácu

Ako priblížil náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko, cvičenie je primárne zamerané na integráciu a interoperabilitu spojeneckých síl na základe regionálneho scenára a cielene vytvára situácie, na ktoré môžu vojaci Ozbrojených síl Slovenskej republiky naraziť v nekonvenčnom a hybridnom prostredí.

„Niekoľkým desiatkam našich profesionálnych vojakov, ktorí sa na cvičení zúčastňujú, to umožňuje precvičiť si spoluprácu v prospech mnohonárodných zoskupení v oblasti velenia, riadenia a vykonávania operácií s cieľom posilniť stabilitu a bezpečnosť najmä v strednej Európe,“ uzavrel Zmeko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: slovenskí vojaci, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tesco a WWF spájajú sily, aby znížili ekologickú stopu

Tohtoročný svetový Earth Overshoot Day pripadá na 29. júla 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *