streda , 19 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu

Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý eurokomisár a expredseda KDH Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu. Ako ďalej informoval samotný Figeľ, cieľom inštitúcie je napomáhať tvorbe, rozvoju a prenosu inovácií medzi vedou, výskumom, univerzitami a firmami v prioritných oblastiach, ako sú klimatická zmena, nerastné suroviny, inovačná energetika, potraviny a zdravie.

S inštitútom zároveň spolupracujú vedci, študenti a podnikatelia z krajín Európskej únie. Organizácia sídli v Budapešti.

„Inovácie vznikajú spojením vedy a výskumu, vzdelávania a podnikania. Zo súčasnej celkovej krízy v Európe a vo svete vedie cesta k rozvoju cez takúto cielenú, rozumnú a výhodnú spoluprácu,” uviedol v tejto súvislosti Figeľ. Dodal, že vymenovanie do riadiacej rady inštitútu je pre neho návratom k inštitúcii, ktorú v rokoch 2006 až 2008 ako člen Európskej komisie pomáhal zakladať.

Viac k témam: členstvo, Riadiaca rada Európskeho inovačného a technologického inštitútu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Recept na úspech? Zákazník ako superhrdina

Staré časy sa už nevrátia. Až 93 percent firiem očakáva, že sa po pandémii budú musieť popasovať so zmenami v spotrebiteľskom správaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *