nedeľa , 1 augusta 2021
Home / EKONOMIKA / Ktorý spôsob platenia za účet na prvom rande je najobľúbenejší? Gastrolístky si určite schovajte

Ktorý spôsob platenia za účet na prvom rande je najobľúbenejší? Gastrolístky si určite schovajte

2.5.2021 (Webnoviny.sk) – Viac ako tretina ľudí si v posledných šiestich mesiacoch našla spôsob, ako uskutočniť svoju prvú schôdzku. Najobľúbenejším spôsobom na zaplatenie útraty na prvom rande sú bezhotovostné platby. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Mastercard.

S hodinkami urobíte dojem

Na 80 % ľudí pritom spravila dojem platba hodinkami, následne na viac ako dve tretiny platba telefónom. Naopak odrádzajúce sú platby stravnými lístkami.

Zaplatenie spoločného účtu na prvom rande zostáva doménou mužov, aj keď takmer polovici žien nevadí si za seba zaplatiť.

Veľká bankovka nezaberie

Na ideálnom rande by najväčší dojem urobilo zaplatenie útraty bežnou platobnou kartou, čo potvrdilo 17 % respondentov. Platbu veľkou bankovkou by ocenilo len 8 % z nich.

Najpreferovanejším spôsobom platenia na prvom rande je pre 65 % ľudí bezhotovostná platba.

Prieskum uskutočnila nezávislá agentúra G82 metódou CAWI na vzorke 1 202 dospelých respondentov na Slovensku a v Českej republike v apríli 2021.

Viac k témam: bezhotovostné platby, platba kartou, platby cez mobil
Zdroj: Webnoviny.sk – Ktorý spôsob platenia za účet na prvom rande je najobľúbenejší? Gastrolístky si určite schovajte © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Amazon porušil pravidlá GDPR, Európskej únii musí zaplatiť pokutu 764 miliónov eur

Americký internetový predajca narába s údajmi používateľov spôsobom, ktorý nie je v súlade so všeobecnými pravidlami EÚ na ochranu osobných údajov, rozhodol luxemburský úrad pre ochranu osobných údajov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *