streda , 19 mája 2021
Home / šport / Ostatné športy / MS v zjazdovom lyžovaní 2027 by sa mohli konať v Andorre, miništát je jedným z uchádzačov

MS v zjazdovom lyžovaní 2027 by sa mohli konať v Andorre, miništát je jedným z uchádzačov

2.5.2021 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná lyžiarska federácia oficiálne zaznamenala štyroch uchádzačov o majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v roku 2027. Do uzávierky prihlášok 1. mája si ju podali švajčiarska Crans Montana, nemecký Garmisch-Partenkirchen, andorrský Soldeu a nórsky Narvik.

Najbližší šampionát vo Francúzsku

Jediným kandidátom svetového šampionátu o šesť rokov v severských lyžiarskych disciplínach je švédsky Falun. Rovnako nemecký Oberstdorf sa ako jediný uchádza o majstrovstvá sveta v letoch na lyžiach 2026. Informoval o tom aj portál ORF.

Najbližší svetový šampionát v zjazdovom lyžovaní sa bude konať v roku 2023 vo francúzskych strediskách Courchevel a Méribel, o ďalšie dva roky sa svetová zjazdárska špička stretne v rakúskom Saalbachu.

Vlhová má dve striebra z Cortiny

Tohtoročný svetový šampionát bol v talianskej Cortine d’Ampezzo a Slovenka Petra Vlhová na ňom vybojovala dve strieborné medaily v alpskej kombinácii a slalome.

Čo sa týka šampionátu v severských, čiže klasických disciplínach, v roku 2023 ho bude hostiť slovinská Planica v roku 2025 nórsky Trondheim.

Viac k témam: majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – MS v zjazdovom lyžovaní 2027 by sa mohli konať v Andorre, miništát je jedným z uchádzačov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí rýchlostní kanoisti v Szegede nezískali žiadnu miestenku na OH v Tokiu

Po európskej kvalifikácii v Maďarsku sa v druhej polovici nasledujúceho týždňa uskutoční celosvetová kvalifikácia v ruskom meste Barnaul, kde bude k dispozícii tiež len jedna miestenka pre každú "otvorenú" disciplínu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *