streda , 19 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Vláda je podľa Fica mimo reality, podľa Remišovej v koalícii odviedli kus dobrej práce

Vláda je podľa Fica mimo reality, podľa Remišovej v koalícii odviedli kus dobrej práce

2.5.2021 (Webnoviny.sk) – Najdôležitejšie na programovom vyhlásení vlády Eduarda Hegera, ktoré bolo predložené do parlamentu, je to, čo tam už nie je. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedala podpredsedníčka vlády a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Koalícia čistila oblasti eufondov

Podľa nej súčasná vládna koalícia už v priebehu minulého roku odviedla kus práce v troch oblastiach, konkrétne v oblasti protikorupčnej legislatívy, prorodinnej politiky a tiež v oblasti zlepšenia fungovania štátu.

V oblasti protikorupčnej legislatívy podľa Remišovej koalícia prijala zákon o zaistení majetku a ďalšie reformy v justícii. „V prorodinnej politike sme zvýšili daňový bonus, vyriešili sme situáciu tak, aby sa dôchodkyniam započítala do dôchodku aj výchova detí,” uviedla Remišová. Pokiaľ ide o zlepšenie fungovania štátu, podľa vicepremiérky koalícia „čistila” oblasti eurofondov a IT a tiež sa zamerala na protibyrokratické zákony.

Programové vyhlásenie nereaguje na najdôležitejšie dianie

Podľa predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica v celom programovom vyhlásení súčasnej vlády nie je jediná zmienka o 11 700 obetiach ochorenia COVID-19. „Ja som si prečítal programové vyhlásenie vlády opakovane a nie je tam nič napísané, že „Je nám to ľúto” alebo „Budeme s tým niečo robiť”,” povedal Fico s tým, že toto len potvrdzuje, že vláda je „mimo reality“.

Predsedovi Smeru tiež prekáža, že dokument nereflektuje navýšenie deficitu verejných financií z minulého roku a tiež rast nezamestnanosti. „Pokiaľ ide o rast zamestnanosti, sme na tom najhoršie v rámci Európskej únie, pretože v poslednom štvrťroku 2020 sme boli poslední spomedzi členských štátov,” dodal s tým, že programové vyhlásenie nereaguje na najdôležitejšie dianie.

Viac k témam: vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda je podľa Fica mimo reality, podľa Remišovej v koalícii odviedli kus dobrej práce © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Recept na úspech? Zákazník ako superhrdina

Staré časy sa už nevrátia. Až 93 percent firiem očakáva, že sa po pandémii budú musieť popasovať so zmenami v spotrebiteľskom správaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *