štvrtok , 6 mája 2021
Home / šport / Ostatné športy / Bieloruský desaťbojár Andrej Kravčenko začal hladovku, chce tak podporiť obete represií v krajine

Bieloruský desaťbojár Andrej Kravčenko začal hladovku, chce tak podporiť obete represií v krajine

1.5.2021 (Webnoviny.sk) – Strieborný medailista v desaťboji na OH 2008 v Pekingu Bielorus Andrej Kravčenko sa rozhodol pre desaťdňovú hladovku, aby ňou upozornil a podporil všetky obete politických represií vo svojej vlasti.

Tiež plánuje predať svoju zlatú medailu z halových majstrovstiev Európy z roku 2011 a získané financie chce venovať rodinám politických väzňov. Počas úvodných troch dní hladovky schudol o šesť kilogramov.

Ľudia vyšli do ulíc

Protestujúci v Bielorusku v druhej polovici roku 2020 volali v uliciach na odstúpení autoritárskeho prezidenta Alexandra Lukašenka, ktorého v auguste 2020 vyhlásili za víťaza prezidentských volieb na šieste funkčné obdobie za sebou. Podľa mnohých však bol súboj so Svetlanou Cichanovskou zmanipulovaný.

Ľudia vyšli do ulíc a pre viac ako 34-tisíc z nich sa protesty skončili za mrežami či fyzickým napadnutím zo strany bezpečnostných zložiek. Kravčenko bol jedným z nich, za mrežami bol vystavený fyzickému násiliu.

Vyradený z reprezentácie

Po prepustení na slobodu bol vyradený z reprezentácie, má však tiež problémy s achilovkou.

“Mnoho ľudí stále sedí za mrežami. Ide o reálnych ľudí, životy ich rodín sú výrazne ohrozené. Je pre mňa veľmi ťažké stráviť túto desivú bieloruskú realitu,” uviedol Kravčenko v tlačovej správe, v ktorej avizoval spomenutú protestnú hladovku.

Viac k témam: hladovka, protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Bieloruský desaťbojár Andrej Kravčenko začal hladovku, chce tak podporiť obete represií v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zväz slovenského lyžovania nezískal podporu olympionikov, viacero zväzov nehlasovalo

Prijatie do štruktúr Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) by umožnilo Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) stať sa národným športovým zväzom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *