piatok , 30 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Polovicu kapacít sanatória v Tatranskej Polianke zaplnili pacienti po prekonaní COVID-19

Polovicu kapacít sanatória v Tatranskej Polianke zaplnili pacienti po prekonaní COVID-19

30.4.2021 (Webnoviny.sk) – Až päťdesiat percent z celkovej kapacity Sanatória Dr. Guhra v Tatranskej Polianke tvoria v súčasnosti pacienti po prekonaní ochorenia COVID-19. Je ich okolo sedemdesiat. Agentúru SITA o tom informovala marketingová manažérka sanatória Adriana Saturyová.

Prísne opatrenia v zariadení

Špecializované pracovisko respiračnej fyzioterapie vytvorilo komplexný liečebný post COVID-19 program pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť.

Viac o téme: Koronavírus

Liečebné zariadenie je otvorené od marca a za prísnych opatrení funguje zatiaľ nepretržite. Orientuje sa predovšetkým na ťažšie prípady, respektíve na pacientov po zápale pľúc a hospitalizácii. Skúsenosti však majú aj s pacientmi po umelej pľúcnej ventilácii. „Väčšina našich pacientov po ochorení COVID-19 má následné ťažkosti spojené s dychovou tiesňou, ale tiež problémy pohybového aparátu. U niektorých pacientov vnímame aj psychickú nepohodu spojenú s nepríjemnými zážitkami z hospitalizácie či traumou zo straty blízkych,“ priblížila Saturyová.

Veľký záujem o liečenie

O liečebný program prejavilo podľa sanatória záujem pomerne veľa pacientov. Sú medzi nimi aj samoplatcovia, teda tí, ktorí sa po prekonaní ochorenia zdravotne necítia stále vo forme, no z rôznych dôvodov neboli hospitalizovaní.

Liečebné zariadenie v Tatranskej Polianke má viac ako storočnú tradíciu v liečení respiračných chorôb. Pacientom poskytuje ústavnú aj kúpeľnú starostlivosť. Zároveň pôsobí ako jediné školiace stredisko na Slovensku pre fyzioterapeutov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polovicu kapacít sanatória v Tatranskej Polianke zaplnili pacienti po prekonaní COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tesco a WWF spájajú sily, aby znížili ekologickú stopu

Tohtoročný svetový Earth Overshoot Day pripadá na 29. júla 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *