nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Anna Záborská: Neskorá aktivita KDH v Európskom parlamente ma šokuje

Anna Záborská: Neskorá aktivita KDH v Európskom parlamente ma šokuje

30.4.2021 (Webnoviny.sk) – S veľkým počudovaním a prekvapením som dnes zaznamenala tlačovú správu KDH a českej KDÚ-ČSL. Predsedovia týchto strán chcú napísať list predsedovi Európskej ľudovej strany (EĽS) Manfredovi Weberovi, aby EĽS odmietla svojim hlasovaním správu chorvátskeho socialistu Predraga Matića o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach. Niet pochýb o tom, že táto správa porušuje zvrchovanosť členských krajín, pokúša sa presadiť právo na potrat, sexualizuje deti, napáda slobodu prejavu a pod., a preto ma zaráža neskorá aktivita tak KDH ako aj KDÚ-ČSL.

Ako dlhoročnú poslankyňu Európskeho parlamentu ma prekvapuje skutočnosť, že KDH aj KDÚ-ČSL, ktoré majú v Európskom parlamente svojich poslancov a sú zároveň členmi EĽS, a teda o správe vedia už minimálne niekoľko mesiacov, sa rozhodli až teraz napísať list predsedovi vlastnej európskej strany Weberovi. Teraz, keď sa ide o nej hlasovať doslova už o pár dní vo Výbore pre práva žien a rodovú rovnosť a v júni v pléne Európskeho parlamentu. Na opozíciu voči materiálu tak ostáva pravdepodobne iba pár týždňov.

Keď sa nám podarilo v EP pred pár rokmi zastaviť podobne škodlivú správu poslankyne Estrela, museli sme tvrdo pracovať celé mesiace a začať hneď od chvíle prvých rokovaní o správe.

Vždy som verila, že politika je o tvrdej práci a menej o mediálnych výstupoch. Svoju vieru neopustím ani po 30 rokoch v politike. Iniciatívnu správu Predraga Matića treba zastaviť. A aj preto chcem a budem spolupracovať s každým, komu ide o spoločné dobro a zachovanie suverenity členských štátov EÚ.

Informačný servis

Viac k témam: PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Anna Záborská: Neskorá aktivita KDH v Európskom parlamente ma šokuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Trnava zrušilo pre pandémiu tradičný kvetinový trh, ľuďom však prináša alternatívu

Radnica bola prinútená prispôsobiť sa aktuálnym protipandemickým opatreniam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *