nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SVET / Tisíce Čechov vyšli do ulíc, protestovali proti prezidentovi Zemanovi (video)

Tisíce Čechov vyšli do ulíc, protestovali proti prezidentovi Zemanovi (video)

30.4.2021 (Webnoviny.sk) – Tisíce Čechov sa zhromaždili vo štvrtok na demonštráciách proti prezidentovi Milošovi Zemanovi. Obviňovali ho z velezrady pre jeho postoj k podozreniam, že ruskí agenti sa podieľali na výbuchu v muničných skladoch v Česku v roku 2014.

Protestujúci sa stretli na Václavskom námestí v Prahe. Ďalšie protesty boli v desiatkach malých a veľkých miest po celej Českej republike.

Demonštranti vyzývali Senát českého parlamentu, aby Zemana obžaloval z velezrady. Senát už skôr uviedol, že o takomto kroku uvažuje.

Predstavitelia českej vlády 17. apríla oznámili, že majú dôkazy o účasti dvoch agentov ruskej vojenskej spravodajskej služby na výbuchoch v muničných skladoch, pri ktorých zomreli dvaja ľudia. Rusko to popiera.

Zeman, ktorý je známy svojimi proruskými názormi, po týždni mlčania v nedeľu povedal, že explózie mohla spôsobiť ľudská chyba a vyzval úrady, aby prešetrovali aj túto možnosť. Zeman vyhlásil, že neexistujú presvedčivé dôkazy a zapojení ruských agentov do výbuchov. Jeho slová široko citovali ruské médiá a úrady.

Viac k témam: muničný sklad, velezrada, výbuch, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce Čechov vyšli do ulíc, protestovali proti prezidentovi Zemanovi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *