nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SLOVENSKO / Muž na políciu v Trstíne doniesol bedne s viac ako šiestimi tisíckami nábojov (foto)

Muž na políciu v Trstíne doniesol bedne s viac ako šiestimi tisíckami nábojov (foto)

29.4.2021 (Webnoviny.sk) – Bedne s viac ako šiestimi tisíckami nábojov doniesol muž na policajné oddelenie v obci Trstín v Trnavskom okrese. Využil tak zbraňovú amnestiu a zbavil sa beztrestne streliva.

Ako informovala trnavská krajská polícia na sociálnej sieti, náboje policajti zašlú kolegom do Kriminalisticko- expertízny ústavu do Bratislavy. Štvrté kolo zbraňovej amnestie sa končí 30. apríla, pričom v rámci nej sa obyvatelia môžu beztrestne zbaviť nelegálne držaných zbraní a streliva.

O prevzatí zbrane a streliva polícia vystaví potvrdenie. „Zároveň majú občania možnosť si odovzdanú zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne môžu previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive,” doplnila polícia.

Viac k témam: zbraňová amnestia
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž na políciu v Trstíne doniesol bedne s viac ako šiestimi tisíckami nábojov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

Prihlasovací formulár zverejnia čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *