nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Kollár nepodporí programové vyhlásenie vlády, nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu

Kollár nepodporí programové vyhlásenie vlády, nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu

29.4.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. apríla 10:55

Miroslav Kollár, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen strany Spolu – občianska demokracia (Spolu), nepodporí programové vyhlásenie novej vlády. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii strany Spolu.

Podľa bývalého poslanca strany Za ľudí a primátora mesta Hlohovec vláda do nového programového vyhlásenia nezahrnula riešenie problémov, ktoré odkryla pandémia koronavírusu.

Kollár uviedol, že nové programové vyhlásenie vlády nereflektuje na nedostatky v krízovom riadení štátu, zdravotníctve, školstve či sociálnej oblasti. Spolu s predsedom strany Jurajom Hipšom ho označili za „plagiát“, ktorý je kópiou programu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu.

„Mám pocit, akoby vláda rezignovala a nepredpokladá, že bude vládnuť celé tri roky do konca volebného obdobia,“ povedal Kollár. Zároveň uviedol, že nerozumie, prečo vláda predložila svoj program NR SR ani nie 24 hodín predtým, ako o ňom majú rokovať výbory a následne parlament, keď sa v ňom nič nezmenilo. „Považujem to zo strany tejto vládnej garnitúry ako výraz absolútneho pohŕdania Národnou radou SR ako najvyšším zákonodarným orgánom tohto štátu,“ dodal.

Viac k témam: programové vyhlásenie vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár nepodporí programové vyhlásenie vlády, nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová: Začína sa obdobie, počas ktorého sa uskutoční debata o budúcnosti Európy a jej smerovaní

Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pri príležitosti Dňa Európy a začiatku Konferencie o budúcnosti Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *