Home / EKONOMIKA / Slovak Lines posilnil autobusové spoje do zahraničia aj linku do Letiska Schwechat

Slovak Lines posilnil autobusové spoje do zahraničia aj linku do Letiska Schwechat

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) – Autobusová spoločnosť Slovak Lines, a. s., zaznamenáva v období pred vianočnými a novoročnými sviatkami a po nich najväčší záujem o cestovanie v medzinárodnej doprave.

Ľudia podľa dopravcu v tomto čase vo zvýšenej miere cestujú z Londýna, Paríža, Avignonu a zo Ženevy na Slovensko a mnohí pred sviatkami idú aj opačným smerom, do zahraničia.

Najviac do Londýna a späť

„Vzhľadom na záujem o cestovanie v medzinárodnej doprave pridávame posilové autobusy už od 15. decembra a naplánované posily sú až do 7. januára 2018. Pridali sme zatiaľ spolu 24 posilových autobusov, ak bude potrebné, bude ich aj viac,“ informovala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová. Najviac autobusov je pridaných na linke do Londýna a späť.

Odporúčame:
Vyše polovica miest vo vlakoch počas sviatkov je obsadená, ďalšie spoje pribudnú aj v regiónoch

„Napriek množstvu posilových autobusov sa lístky na medzinárodné spoje rýchlo dopredávajú. Odporúčame preto všetkým, ktorí plánujú v tomto období cestovať, aby si cestovné lístky zakúpili čím skôr,“ upozornila Vozárová.

Slovak Lines v závere roka posilnil aj autobusovú linku Bratislava – Schwechat – Viedeň v oboch smeroch. Veľa ľudí totiž odlieta z viedenského letiska na sviatky do zahraničia, ale aj prilieta domov za blízkymi.

Linku do Rakúska posilujú od decembra

„Dopravu na tejto linke posilujeme operatívne už od začiatku decembra. Čím sú sviatky bližšie, tým viac posíl je potrebné pridávať,“ uviedla Vozárová.

Odporúčame:
Letecké spoločnosti pridali v sviatočnom období desiatky letov z bratislavského letiska

„Na linke nám jazdí denne dvadsať párov spojov, záujem o cestovanie stále monitorujeme a v časoch, kedy je najväčší záujem o cestovanie, sú pridané posily tak, že namiesto jedného autobusu idú v tom čase dva a tak ďalej,“ dodala hovorkyňa Slovak Lines.

Vo vnútroštátnej doprave smerom na východ a stred Slovenska, na autobusy Slovak Lines aj autobusy dopravcov, pre ktorých spoločnosť zabezpečuje predaj, sa cestovné lístky na štvrtok, piatok a sobotu dajú zakúpiť už len vo veľmi obmedzenom množstve. V piatok na východ Slovenska je už podľa Vozárovej v podstate všetko vypredané.

Viac k témam: Letisko Viedeň-Schwechat, Londýn, Slovak Lines, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovak Lines posilnil autobusové spoje do zahraničia aj linku do Letiska Schwechat © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cirkevné a súkromné zariadenia poradenstva a prevencie budú po novom financované zo štátneho rozpočtu

Vláda tiež odsúhlasila, aby národná rada predmetný návrh prerokovala v skrátenom legislatívnom konaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *