Home / šport / Ostatné športy / Vlhová pozná svoju súperku vo vyraďovacom kole paralelného slalomu Shiffrinová vyhrala kvalifikáciu

Vlhová pozná svoju súperku vo vyraďovacom kole paralelného slalomu Shiffrinová vyhrala kvalifikáciu

aktualizované 20. decembra, 15:25

COURCHEVEL 20. decembra (WebNoviny.sk) – Poľka Maryna Gasienicová-Danielová bude súperkou Slovenky Petry Vlhovej v úvodnom 1/16-finálovom kole vyraďovacej časti stredajšieho paralelného slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom Courcheveli.

Vlhová bola v „pavúku“ vyraďovačky nasadená ako druhá a ocitla sa teda na druhom konci 32-členného výberového poľa pretekárok ako Mikaela Shiffrinová.

Súperky absolvujú dve jazdy

Znamená to, že s americkou kráľovnou slalomu, ale momentálne aj celého Svetového pohára, sa jej slovenská rovesníčka môže stretnúť až v prípadnom finále divácky atraktívnej súťaže.

Ak sa Vlhová z 1. kola prebojuje do osemfinále, jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi Nemkou Marinou Wallnerovou a Kanaďankou Erin Mielzynskou. V úvodnom 1/16-finálovom kole súperky absolvujú dve jazdy a vítazkou sa stane tá s lepším súčtom časov.

Od osemfinále až do finále to už bude iba po jednej vyraďovacej jazde. Paralelný slalom žien má v stredu v Courcheveli začiatok o 18.00 h.

Shiffrinová vyhrala kvalifikáciu

Večernému atraktívnemu divadlu pod reflektormi v paralelnom slalomu predchádzalo popoludňajšie kvalifikačné slalomové kolo, v ktorom predviedla najrýchlejšiu jazdu Shiffrinová, o 37 stotín bola rýchlejšia ako Kanaďanka Erin Mielzynská. Na treťom mieste skončili spoločne Francúzka Adeline Baudová Mugnierová a Švajčiarka Mélanie Meillardová.

Vlhová dosiahla ôsmy najlepší čas (+0,67), ale ako členka elitnej nasadzovacej skupiny v slalome mala účasť vo vyraďovacej časti paralelného slalomu vopred istú. Charakter krátkeho kvalifikačného kola bol sčasti slalomový a sčasti „obrákový“. Vzdialenosť medzi bránkami bola typická pre slalom, ale s využitím bránok pre obrovský slalom.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní

Courchevel (Fr.) – streda:

Kvalifikačné kolo v slalome: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 26,00 s, 2. Erin Mielzynská (Kan.) +0,37 s, 3. Adeline Baudová Mugnierová (Fr.) a Mélanie Meillardová (Švaj.) obe +0,44, 5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,46, 6. Bernadette Schildová (Rak.) +0,60,… 8. Petra Vlhová (SR) +0,67.

Viac k témam: Petra Vlhová, Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová pozná svoju súperku vo vyraďovacom kole paralelného slalomu Shiffrinová vyhrala kvalifikáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ciele v Killingtone sú najvyššie, povedala Vlhová pred súťažným víkendom v USA

V celkovom poradí SP je na čele Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová na ňu z druhej priečky stráca len 30 bodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *