pondelok , 10 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Pandemická komisia odporučila vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 30 dní

Pandemická komisia odporučila vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 30 dní

26.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pandemická komisia schválila predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní a odporučila vláde prijať v tejto veci kladné stanovisko. Komisia taktiež navrhla ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID-automatu.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, v školách v čiernych okresoch zostáva podľa platného COVID-automatu v prípade detí na prezenčnej výučbe pravidelné testovanie v doterajšom nastavení.

„Členovia komisie sa oboznámili s aktuálnou epidemiologickou situáciu, ako aj s možnosťou lokalizácie koronavírusu prostredníctvom spodných vôd, ktoré je aktuálne predmetom diskusie v rámci testovacej stratégie a informáciu zobrali na vedomie,” uzavrela hovorkyňa.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandemická komisia odporučila vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 30 dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerke Kolíkovej je ľúto, že Letanovská odišla zo strany Za ľudí

Mária Kolíková si váži podporu, ktorú jej Letanovská vyjadrila v nadväznosti na nezmyselné útoky voči nej a jej najbližším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *