nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SVET / Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú

Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú

25.4.2021 (Webnoviny.sk) – V Japonsku od nedele zatvorili obchodné domy, bary či divadlá v rámci núdzových opatrení zameraných na spomalenie rastu počtu infekcií koronavírusom. Reštrikcie na 17 dní vyhlásili v prefektúrach Tokio, Kjóto, Hjógo a Osaka.

Existujú však pochybnosti o účinnosti opatrení, ktoré sa sústreďujú na zatvorenie alebo obmedzenie prevádzky stravovacích zariadení a zábavných parkov, pričom vlaky a ulice sú preplnené ako kedykoľvek inokedy a školy zostávajú otvorené.

Viac o téme: Koronavírus

Japonsko v snahe zastaviť šírenie koronavírusu doteraz už trikrát vyhlásilo núdzovú situáciu. Nasadenie vakcín proti ochoreniu COVID-19 je však pomalé a zaočkované je sotva jedno percento populácie krajiny.

Japonsko totiž vyžaduje dodatočné testovanie vakcín schválených v zahraničí a zatiaľ sa v krajine používa iba očkovacia látka spoločnosti Pfizer. Ochorenie COVID-19 doteraz v Japonsku spôsobilo približne 10-tisíc úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus, núdzové opatrenia, pandemické opatrenia, vakcína, zatvorenie obchodov
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *