piatok , 30 júla 2021
Home / SVET / Tvrdenia o genocíde v čínskom regióne Sin-ťiang sú podľa miestnej vlády nezlučiteľné so skutočnosťou

Tvrdenia o genocíde v čínskom regióne Sin-ťiang sú podľa miestnej vlády nezlučiteľné so skutočnosťou

24.4.2021 (Webnoviny.sk) – Tvrdenia o genocíde príslušníkov etnických a náboženských menšín v čínskom regióne Sin-ťiang sú nezlučiteľné so skutočnosťou. Vyhlásil to v sobotu miestny predstaviteľ čínskej komunistickej strany.

Reagoval tým na štvrtkovú nezáväznú rezolúciu britského parlamentu, podľa ktorej čínska politika voči menšinovému obyvateľstvu v oblasti predstavuje genocídu a zločiny proti ľudskosti.

Vyjadrenia politikov

Rezolúcia prijatá britskou stranou je absolútne neopodstatnená,“ uviedol hovorca regionálnej organizácie komunistickej strany Sü Kuej-siang.

Rozhodnutie podľa neho padlo na základe vyjadrení niektorých politikov, takzvaných akademických inštitúcií a takzvaných svedkov.

Zlé zaobchádzanie

Čínska politika Pekingu voči moslimským Ujgurom a iným etnickým menšinám v regióne Sin-ťiang je predmetom dlhodobej kritiky zo strany EÚ aj USA.

V spojitosti s Ujgurskou autonómnou oblasťou čelí Peking obvineniam zo svojvoľného zadržiavania, zlého zaobchádzania a sexuálneho násilia v tamojších detenčných centrách.

Pracovné tábory

Podľa rôznych odhadov čínske úrady v posledných rokoch v regióne umiestnili do pracovných táborov zhruba milión ľudí.

Čína tvrdenia o zlom zaobchádzaní ostro odmieta. Tábory označuje za centrá, kde si ich obyvatelia osvoja čínsky jazyk, získajú pracovné zručnosti a oboznámia sa zo zákonmi na podporu hospodárskeho rozvoja a boja proti extrémizmu.

Viac k témam: britský parlament, etnické skupiny, genocída, komunistická strana, národnostné menšiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Tvrdenia o genocíde v čínskom regióne Sin-ťiang sú podľa miestnej vlády nezlučiteľné so skutočnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny Balkánu sa dohodli na vzájomnom otvorení hraníc pre pohyb ľudí a tovarov

Dohody o väčšej priechodnosti hraníc od roku 2023 podpísali počas ekonomického fóra v hlavnom meste Severného Macedónska Skopje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *