nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Vodič na varovné výstrely nereagoval, polícii ďalej unikal aj po zasiahnutí motorovej časti (video)

Vodič na varovné výstrely nereagoval, polícii ďalej unikal aj po zasiahnutí motorovej časti (video)

23.4.2021 (Webnoviny.sk) – Varovný výstrel aj mierenú strelu zo služobnej zbrane použili policajti pri prenasledovaní vodiča, ktorý sa vyhol dopravnej kontrole v žilinskej mestskej časti Považský Chlmec. Pred policajtmi unikal smerom na Bytču a neskôr do Považskej Bystrice. O podrobnostiach prípadu informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

„Vodič počas jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov. Nereagoval na viaceré výzvy polície dávané výstražným svetelným a zvukovým znamením, preto policajti použili varovný výstrel zo služobnej zbrane do vzduchu. Ani po ňom však vodič vozidlo nezastavil, preto ďalšia strela už bola mierená na prenasledované vozidlo a zasiahla motorovú časť,” uviedla polícia.

Prenasledované vozidlo ani po výstrele nezastavilo a pokračovalo ďalej v jazde. „Unikajúce vozidlo sa podarilo policajnej hliadke zastaviť až v Považskej Bystrici. K zraneniam osôb nedošlo. Vozidlo viedol 44-ročný Slavomír zo Žiliny, ktorý sa na mieste podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom,” doplnila polícia s tým, že už začali trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

Viac k témam: policajná naháňačka, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič na varovné výstrely nereagoval, polícii ďalej unikal aj po zasiahnutí motorovej časti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová: Začína sa obdobie, počas ktorého sa uskutoční debata o budúcnosti Európy a jej smerovaní

Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pri príležitosti Dňa Európy a začiatku Konferencie o budúcnosti Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *