nedeľa , 9 mája 2021
Home / SVET / V Bruseli sa v júni uskutoční samit lídrov NATO, debatovať budú aj o napätých vzťahoch s Ruskom a Čínou

V Bruseli sa v júni uskutoční samit lídrov NATO, debatovať budú aj o napätých vzťahoch s Ruskom a Čínou

23.4.2021 (Webnoviny.sk) – Štrnásteho júna sa v Bruseli uskutoční summit lídrov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Vo štvrtok to oznámil jej generálny tajomník Jens Stoltenberg.

Lídri členských štátov NATO, medzi ktorými bude podľa agentúry AP aj americký prezident Joe Biden, by mali diskutovať o napätých vzťahoch s Ruskom a Čínou, stiahnutí vojakov z Afganistanu a budúcnosti aliancie.

„Je to výnimočná príležitosť posilniť NATO ako trvalé stelesnenie zväzku medzi Európou a Severnou Amerikou,“ uviedol Stoltenberg vo vyhlásení. Stretnutie sa podľa neho sústredí na bezpečnostné výzvy „dneška a zajtrajška: Ruské agresívne akcie, hrozbu terorizmu, kybernetické útoky, nové a rušivé technológie, bezpečnostný dopad klimatickej zmeny a vzostup Číny“.

Stretnutie v sídle NATO bude podľa AP pre Bidena osobnou príležitosťou na obnovenie vzťahov s lídrami z Európy a Kanady, ktoré sa dostali pod tlak za bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Viac k témam: summit NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bruseli sa v júni uskutoční samit lídrov NATO, debatovať budú aj o napätých vzťahoch s Ruskom a Čínou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

EÚ nesúhlasí s návrhom USA na zrušenie patentov pri výrobe vakcín, podľa Michela by to nič nevyriešilo

Namiesto toho vyzvali lídri Európskej únie Washington, aby zrušil obmedzenia pri exporte vakcín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *