nedeľa , 1 augusta 2021
Home / EKONOMIKA / Drucker chce pomôcť podnikateľom gastra a cestovného ruchu, navrhuje ubytovacie poukážky (video)

Drucker chce pomôcť podnikateľom gastra a cestovného ruchu, navrhuje ubytovacie poukážky (video)

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Ubytovacie a stravovacie poukážky, refundácia odvodov za časť zamestnancov a lepšia dostupnosť úverov. To je trojica návrhov, ktoré na pomoc malým a stredným podnikateľom najmä v oblasti cestovnému ruchu a gastro sektoru predstavila mimoparlamentná strana Dobrá voľba.

Firmy očakávajú ďalšiu pomoc

Celkové náklady na tieto opatrenia by mohli dosiahnuť okolo 150 mil. eur. Firmy z týchto oblastí očakávajú podľa predsedu strany Tomáša Druckera od štátu ďalšiu pomoc. Tá by pritom mala prísť v požadovanej výške, ale aj v relatívne rýchlom čase.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ubytovacie a stravovacie zariadenia síce podľa Dobrej voľby privítali uvoľnenie opatrení, ale je potrebné ich fungovanie naštartovať. Predstavené poukážky by im pomohli zohnať klientov ešte pred začiatkom hlavnej dovolenkovej sezóny, kedy nemajú vyťažené kapacity.

Riešia aj problematiku úverov

Druhé opatrenie mimoparlamentnej strany sa týka sociálnych a zdravotných odvodov. V tomto prípade navrhuje, aby prevádzkam od momentu, kedy sa opätovne začnú otvárať, na rok štat refundoval náklady na odvody za každého piateho zamestnanca.

Posledné opatrenie rieši problematiku dostupnosti úverov. Určené je pre už existujúcich podnikateľov na ich rozvojové projekty, ale aj začínajúcim firmám a absolventom. Podľa návrhu by podnikatelia predložili komerčnej banke svoj plán a v prípade jeho schválenia alebo odporučenia, by záruku za poskytnutie úveru na daný projekt prevzala na seba Slovenská záručná a rozvojová banka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, gastro, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Drucker chce pomôcť podnikateľom gastra a cestovného ruchu, navrhuje ubytovacie poukážky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Amazon porušil pravidlá GDPR, Európskej únii musí zaplatiť pokutu 764 miliónov eur

Americký internetový predajca narába s údajmi používateľov spôsobom, ktorý nie je v súlade so všeobecnými pravidlami EÚ na ochranu osobných údajov, rozhodol luxemburský úrad pre ochranu osobných údajov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *