nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SVET / Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky

Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky

21.4.2021 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu prihovoril národu a pochválil reakciu krajiny na pandémiu koronavírusu. Rýchly vývoj troch vakcín proti ochoreniu COVID-19 podľa jeho slov vyzdvihuje technologický a priemyselný potenciál Ruska. Šéf Kremľa zároveň vyzval úrady, aby urýchlili tempo očkovania, ktoré je v porovnaní so Západom pomalšie.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Putin okrem iného vo svojom prejave uznal, že pandémia zhoršila demografické trendy v Rusku, a sľúbil opatrenia na podporu pôrodnosti a zvýšenia priemernej dĺžky života. Tiež navrhol nové stimuly na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou a nové sociálne dávky.

Ruský prezident rečnil v čase rozsiahleho zásahu Kremľa proti opozičným protestom a rastúceho napätia so Západom. Spojenci uväzneného opozičného lídra Alexeja Navaľného vyzvali na stredu na protesty po celom Rusku, v čase keď sa dal na hladovku a zhoršuje sa mu zdravie.

Navaľného väzba a zhoršujúci sa zdravotný stav spôsobili medzinárodné pobúrenie a prispeli k napätiu medzi Moskvou a Západom, ktorých vzťahy sú už narušené pre zasahovanie do volieb, hackerské útoky či najnovšie masívne rozmiestnenie vojakov pri ukrajinskej hranici. Kremeľ odmietol obavy Západu zo zhromažďovania vojakov s tým, že si môže nasadzovať vojakov na svojom území, kedykoľvek považuje za potrebné.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *