sobota , 8 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Fico si posvietil na údajné Kolíkovej kšefty, za spreneveru vraj mali odsúdiť firemnú spoločníčku ministerky (video)

Fico si posvietil na údajné Kolíkovej kšefty, za spreneveru vraj mali odsúdiť firemnú spoločníčku ministerky (video)

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – Konateľka firmy, ktorej spoločníčkou je údajne aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), bola v januári 2020 odsúdená za spreneveru. Na tlačovej besede o tom informoval predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Ako opísal, Zdena Ivanková, konateľka firmy MK REAL, s.r.o., bola odsúdená Okresným súdom Bratislava III na 18 mesiacov podmienečne za spreneveru 15 780 eur. Podľa Fica ide o rodinnú firmu Kolíkovcov, ktorej konateľom je aj brat ministerky spravodlivosti.

Fico uviedol, že spoločnosť sa zaoberá predovšetkým správou bytových domov. Zdena Ivanková bola odsúdená za to, že v rokoch 2016 až 2017 z účtu firmy neoprávnene vyberala peniaze pre vlastnú potrebu. Tie pritom patrili vlastníkom bytových domov v Moste pri Bratislave (okres Senec).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico si posvietil na údajné Kolíkovej kšefty, za spreneveru vraj mali odsúdiť firemnú spoločníčku ministerky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Trnava zrušilo pre pandémiu tradičný kvetinový trh, ľuďom však prináša alternatívu

Radnica bola prinútená prispôsobiť sa aktuálnym protipandemickým opatreniam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *