nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Bezpečnostná rada vyhodnotila situáciu na Slovensku, Heger sa vyhol odpovedi o prítomnosti ruských agentov (video)

Bezpečnostná rada vyhodnotila situáciu na Slovensku, Heger sa vyhol odpovedi o prítomnosti ruských agentov (video)

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostná rada SR v utorok na zasadnutí prijala informácie slovenských spravodajských služieb o aktivitách iných spravodajských služieb na území SR. Uviedol to vo vyhlásení predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Zasadnutie rady premiér zvolal v súvislosti s informáciami o príčinách výbuchu muničného skladu v Českej republike v roku 2014.

Premiér nechcel zachádzať do detailov

Heger zdôraznil, že rada na utorkovom zasadnutí vyhodnotila aktuálnu bezpečnostnú situáciu v SR. „Bezpečnostné zložky budú naďalej zabezpečovať bezpečnosť občanov,“ povedal Heger.

Na otázku, či vie potvrdiť prítomnosť dvoch údajných ruských agentov, stojacich za výbuchom vo Vrběticiach aj na Slovensku, premiér povedal, že nechce zachádzať do detailov. „Aby sme neprekročili nejaký rámec utajovaných skutočností,“ dodal.

Česi vyhostili ruských diplomatov

Český premiér Andrej Babiš spolu s ministrom vnútra a dočasným ministrom zahraničia ČR Janom Hamáčkom na mimoriadnej tlačovej konferencii 17. apríla oznámili vyhostenie 18 ruských diplomatov. Identifikovali ich totiž ako pracovníkov ruských tajných služieb.

Podľa Babiša a Hamáčka existuje podozrenie, že sa Rusko podieľalo na výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014, pri ktorom zomreli dvaja ľudia. Rusko v reakcii oznámilo, že vyhostí 20 zamestnancov českého veľvyslanectva v Moskve.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bezpečnosť, tajne služby
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostná rada vyhodnotila situáciu na Slovensku, Heger sa vyhol odpovedi o prítomnosti ruských agentov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Trnava zrušilo pre pandémiu tradičný kvetinový trh, ľuďom však prináša alternatívu

Radnica bola prinútená prispôsobiť sa aktuálnym protipandemickým opatreniam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *