nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SLOVENSKO / Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu

Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu

15.4.2021 (Webnoviny.sk) – Za oslobodenie Mariana Kočnera v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej hlasovali všetci sudcovia senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Povedal to predseda ŠTS Ján Hrubala v diskusii Sokratovho inštitútu.

Viac o téme: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka

Ako doplnil, v prípade oslobodenia obžalovanej Aleny Zsuzsovej bolo hlasovanie sudcov v pomere 2:1. „Teraz to už môžeme povedať, je novela trestného poriadku, ktorá umožňuje sudcom komentovať aj živé veci. Predtým to bolo zakázané,“ skonštatoval Hrubala s tým, že nebude komentovať, či bolo rozhodnutie senátu dobré alebo zlé.

V kauze vraždy novinára a jeho partnerky sú právoplatne odsúdení strelec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.

V prípade podnikateľa Kočnera, Zsuzsovej a Tomáša Szabóa sa čaká na rozhodnutie odvolacieho súdu. ŠTS Szabóovi uložil za účasť na vražde trest 25 rokov väzenia. Kočnera a Zsuzsovú naopak oslobodil. Podľa verdiktu súdu totiž neexistoval na uznanie viny Kočnera a Zsuzsovej dostatok dôkazov.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

Prihlasovací formulár zverejnia čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *