nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu

Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu

15.4.2021 (Webnoviny.sk) – Za oslobodenie Mariana Kočnera v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej hlasovali všetci sudcovia senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Povedal to predseda ŠTS Ján Hrubala v diskusii Sokratovho inštitútu.

Viac o téme: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka

Ako doplnil, v prípade oslobodenia obžalovanej Aleny Zsuzsovej bolo hlasovanie sudcov v pomere 2:1. „Teraz to už môžeme povedať, je novela trestného poriadku, ktorá umožňuje sudcom komentovať aj živé veci. Predtým to bolo zakázané,“ skonštatoval Hrubala s tým, že nebude komentovať, či bolo rozhodnutie senátu dobré alebo zlé.

V kauze vraždy novinára a jeho partnerky sú právoplatne odsúdení strelec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.

V prípade podnikateľa Kočnera, Zsuzsovej a Tomáša Szabóa sa čaká na rozhodnutie odvolacieho súdu. ŠTS Szabóovi uložil za účasť na vražde trest 25 rokov väzenia. Kočnera a Zsuzsovú naopak oslobodil. Podľa verdiktu súdu totiž neexistoval na uznanie viny Kočnera a Zsuzsovej dostatok dôkazov.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Trnava zrušilo pre pandémiu tradičný kvetinový trh, ľuďom však prináša alternatívu

Radnica bola prinútená prispôsobiť sa aktuálnym protipandemickým opatreniam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *