Home / SLOVENSKO / Polícia obvinila muža zo Senca z drogovej činnosti, pri prehliadke zaistili 50 gramov rastlinnej sušiny

Polícia obvinila muža zo Senca z drogovej činnosti, pri prehliadke zaistili 50 gramov rastlinnej sušiny

BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ obvinil 29-ročného muža zo Senca zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Agentúru SITA o tom informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Obvineného muža policajti zadržali v pondelok 18. decembra na železničnej stanici v Poprade. V tej istý deň vykonali jeho osobnú prehliadku a taktiež aj domovú prehliadku v priestoroch hotela v Tatranskej Lomnici, kde sa obvinený prechodne zdržiava.

Odporúčame:
Kriminalisti zadržali drogového dílera z Novej Dubnice, hrozí mu až pätnásť rokov väzenia

Pri prehliadkach zaistili 49,76 gramu rastlinnej sušiny. Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru v Košiciach išlo o konope (cannabis) so 17,4 percentným obsahom účinnej látky tetrahydrokanabinolu. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť od 289 do 866 bežných jednorazových dávok drogy účinnej ovplyvniť psychiku používateľa. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od štyroch do desať rokov.

Viac k témam: drogy, krimi, Polícia SR, Tatranská Lomnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia obvinila muža zo Senca z drogovej činnosti, pri prehliadke zaistili 50 gramov rastlinnej sušiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *