nedeľa , 1 augusta 2021
Home / EKONOMIKA / SaS chce do programového vyhlásenia presadiť znižovanie daní a odvodov, garantovať by to mal ústavný zákon

SaS chce do programového vyhlásenia presadiť znižovanie daní a odvodov, garantovať by to mal ústavný zákon

12.4.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chce do nového programového vyhlásenia vlády presadiť popri zavedení výdavkových stropov aj znižovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák. Cieľom liberálov je výrazne zvýšiť udržateľnosť a efektívnosť verejných financií na Slovensku.

Vláda Eduarda Hegera by sa podľa SaS preto mala vo vládnom programe zaviazať k zavedeniu ústavného zákona, ktorý by viedol k postupnému znižovaniu celkového daňovo-odvodového zaťaženia na päťročný kĺzavý priemer troch krajín Európskej únie s najnižším celkovým daňovo-odvodovým zaťažením.

“Prípadne by malo ísť o zakomponovanie daňovej brzdy priamo do zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Zvyšovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia bude možné iba po schválení ústavnou väčšinou poslancov Národnej rady SR,” uviedol predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič.

Daňové a odvodové zákony by sa mali podľa neho prijímať tak, aby ich účinnosť bola vždy od 1. januára nasledujúceho roka. “Aj toto pomôže všetkým vyvarovať sa chaosu z neustále sa meniacich pravidiel,“ dodal poslanec za SaS.

Viac k témam: dane, odvody, programové vyhlásenie, Výbor NR SR pre financie a rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS chce do programového vyhlásenia presadiť znižovanie daní a odvodov, garantovať by to mal ústavný zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Amazon porušil pravidlá GDPR, Európskej únii musí zaplatiť pokutu 764 miliónov eur

Americký internetový predajca narába s údajmi používateľov spôsobom, ktorý nie je v súlade so všeobecnými pravidlami EÚ na ochranu osobných údajov, rozhodol luxemburský úrad pre ochranu osobných údajov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *