štvrtok , 6 mája 2021
Home / EKONOMIKA / SaS chce do programového vyhlásenia presadiť znižovanie daní a odvodov, garantovať by to mal ústavný zákon

SaS chce do programového vyhlásenia presadiť znižovanie daní a odvodov, garantovať by to mal ústavný zákon

12.4.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chce do nového programového vyhlásenia vlády presadiť popri zavedení výdavkových stropov aj znižovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák. Cieľom liberálov je výrazne zvýšiť udržateľnosť a efektívnosť verejných financií na Slovensku.

Vláda Eduarda Hegera by sa podľa SaS preto mala vo vládnom programe zaviazať k zavedeniu ústavného zákona, ktorý by viedol k postupnému znižovaniu celkového daňovo-odvodového zaťaženia na päťročný kĺzavý priemer troch krajín Európskej únie s najnižším celkovým daňovo-odvodovým zaťažením.

“Prípadne by malo ísť o zakomponovanie daňovej brzdy priamo do zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Zvyšovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia bude možné iba po schválení ústavnou väčšinou poslancov Národnej rady SR,” uviedol predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič.

Daňové a odvodové zákony by sa mali podľa neho prijímať tak, aby ich účinnosť bola vždy od 1. januára nasledujúceho roka. “Aj toto pomôže všetkým vyvarovať sa chaosu z neustále sa meniacich pravidiel,“ dodal poslanec za SaS.

Viac k témam: dane, odvody, programové vyhlásenie, Výbor NR SR pre financie a rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS chce do programového vyhlásenia presadiť znižovanie daní a odvodov, garantovať by to mal ústavný zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ceny priemyselných výrobcov na Slovensku mierne stúpli, ale medziročne bol horší už len Cyprus

Vo všetkých ostatných krajinách Európskej únie výrobné ceny medziročne stúpli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *