piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Termín na vyplatenie voucherov, ktoré si ľudia vyberali za zájazdy po vypuknutí pandémie, sa nepredĺži

Termín na vyplatenie voucherov, ktoré si ľudia vyberali za zájazdy po vypuknutí pandémie, sa nepredĺži

9.4.2021 (Webnoviny.sk) – Štát nebude predlžovať termín na vyplatenie voucherov, ktoré si ľudia vyberali za zájazdy po vypuknutí pandémie. Potvrdil to štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec.

Podľa schválenej legislatívy si totiž ľudia na základe vouchera môžu vybrať do konca augusta 2021 náhradný zájazd. Ak sa tak nestane, do 14 dní im cestovná kancelária musí vrátiť peniaze.

Podľa Oravca sa aktuálne črtá riešenie, ktoré by mohlo pomôcť celému sektoru a zabránilo vzniku možných problémov, ako napríklad krachu cestovných kancelárií. Ním by mohlo byť poskytnutie úveru cestovným kanceláriám na splatenie uvedených záväzkov.

„Slovenská záručná a rozvojová banka pracuje na tom, aby pripravila konkrétny úverový produkt,” uviedol.

Viac k témam: cestovná kancelária, cestovný ruch, Pandémia, voucher, zájazdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Termín na vyplatenie voucherov, ktoré si ľudia vyberali za zájazdy po vypuknutí pandémie, sa nepredĺži © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najširšiu ponuku slovenských remeselných pív nájdete iba v Kauflande

Milovníkov remeselného piva čaká v apríli veľké prekvapenie. V rámci dlhodobého projektu, do ktorého sa zapojilo 29 pivovarov, Kaufland svojim zákazníkom prináša najširší sortiment remeselných pív spomedzi reťazcov a zároveň podporuje pivovarníkov v neľahkom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *