piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine

Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – Proces transformácie a kohézie sa začína na regionálnej úrovni. Cezhraničná spolupráca prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine. Uviedla to štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková, ktorá sa vo štvrtok zúčastnila na úvodnej konferencii k projektu Slovensko – ukrajinskej cezhraničnej spolupráce.

Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Zložitá situácia na Ukrajine ich neodrádza

Cieľom projektu s názvom Slovensko – ukrajinská cezhraničná spolupráca, ktorý realizuje Združenie miest a obcí Slovenska v spolupráci s Ukrajinským zdužením miest, občianskym združením FEMAN a Nórskym združením miestnych a regionálnych samospráv, je odovzdávanie skúseností a konkrétnych postupov procesu decentralizácie, zvyšovanie zodpovednosti a transparentnosti a vytvorenie dlhodobých partnerstiev na prenos dobrej praxe.

„Uvedomujeme si, že situácia na Ukrajine je v súčasnosti zložitá, ale to nás neodrádza. Naopak nás motivuje byť aktívnejšími a solidárnejšími. Európa nie je len o hospodárskych výhodách a blahobyte, ale aj o solidarite a ochote podeliť sa so skúsenosťami,“ priblížila štátna tajomníčka. Brocková zároveň zdôraznila, že stabilná, bezpečná a prosperujúca Ukrajina je nielen v záujme Slovenska, ale celej Európy.

Projekt sa bude realizovať do roku 2023

Projekt cezhraničnej spolupráce získal grant z prostriedkov Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho finančného mechanizmu a bude sa realizovať do roku 2023.

Odovzdávanie skúseností sa bude realizovať nielen prostredníctvom workshopov a konferencií, ale aj vypracovaním metodologického manuálu a prostredníctvom stáží výkonných zamestnancov miest a obcí.

Viac k témam: cezhraničná spolupráca, konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia upozorňuje na podvodný profil na Facebooku, používa fotografiu ich mŕtveho kolegu

Osobu skrývajúcu sa za falošnou totožnosťou môžete nahlásiť sociálnej sieti, a tak nechať profil zablokovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *