utorok , 20 apríla 2021
Home / šport / Ostatné športy / Uchov a ďalší ruskí atléti prišli o medaily, pre troch slovenských výškarov to znamená posun dopredu

Uchov a ďalší ruskí atléti prišli o medaily, pre troch slovenských výškarov to znamená posun dopredu

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – Niekdajší skvelý ruský výškar Ivan Uchov príde o zlatú olympijskú medailu z Londýna 2012, ale aj o striebro z halových MS 2014 v Sopote a bronz z ME 2014 v Zürichu. Športový arbitrážny súd (CAS) vyriekol verdikty v kauzách viacerých ruských atlétov, ktorí sa odvolali proti pôvodným trestom za porušenie antidopingových pravidiel.

Výsledkom je zníženie trestov, avšak viacerí prišli o cenné kovy. Výškarka Svetlana Školinová po verdikte CAS prišla o bronz z OH 2012 a zlato z MS 2013, trojskokan Ľukman Adams musí vrátiť zlato z halových MS 2014 a striebro z ME 2014. Informoval o tom web SAZ atletika.sk.

Tým, že niekdajšiemu kontroverznému kráľovi výškarských sektorov Uchovovi zrušili všetky výkony, ktoré dosiahol v čase od 1. 7. 2012 do 31. 12. 2014, sa vo výsledkových listinách veľkých podujatí dostanú o jedno miesto dopredu aj viacerí slovenskí reprezentanti.

Na OH 2012 sa Michal Kabelka posunie na 29. priečku, na ME 2014 Lukáš Beer na 16. a Matúš Bubeník na 17. pozíciu.

Viac k témam: doping, medaila, podozrenie z dopingu, trest
Zdroj: Webnoviny.sk – Uchov a ďalší ruskí atléti prišli o medaily, pre troch slovenských výškarov to znamená posun dopredu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí futsalisti dosiahli historický úspech, po prvýkrát postúpili na majstrovstvá Európy

Kvalifikácia sa ešte neskončila, no Slováci už majú istotu, že budú medzi šesticou postupujúcich výberov z druhých priečok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *