pondelok , 19 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským

Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 Jozef Viskupič sa chce v čo najkratšom čase stretnúť s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO). Kancelária združenia SK8 o tom informuje v tlačovej správe. Cieľom stretnutia má byť nájdenie spôsobu, ako urýchliť a zefektívniť proces očkovania populácie proti ochoreniu COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Samosprávne kraje vyše roka zabezpečujú distribúciu ochranných prostriedkov do ambulancií a zariadení sociálnych služieb. Od 11. februára 2021 sú zároveň poverené koordináciou očkovania na svojom území.

Župy na základe doterajších skúseností s centrálnym objednávacím systémom žiadajú, aby im bolo umožnené určovať počty prihlásených na jednotlivé dni. Zároveň chcú kontrolovať ich zoznamy pred odoslaním SMS správ s konkrétnym termínom očkovania, za čo zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, SK8
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korčok navrhol Vyšehradskej štvorke, aby prijala podpornú deklaráciu Českej republike (video)

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok priblížil, že jeho návrh bol prijatý a text podpornej deklarácie sa finalizuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *