pondelok , 19 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / LANXESS posilňuje pozíciu v e-mobilite. V Leverkusene začne vyrábať elektrolyt pre batérie

LANXESS posilňuje pozíciu v e-mobilite. V Leverkusene začne vyrábať elektrolyt pre batérie

7.4.2021 (Webnoviny.sk) –
Výroba elektrolytu pre spoločnosť Guangzhou Tinci Materials Technology Co. sa spustí v nemeckom Leverkusene v roku 2022
Využitie technologicky vyspelého závodu dcérskej spoločnosti LANXESS Saltigo
Lítium-iónové batérie sú určené pre oblasť elektromobility

Nemecký LANXESS, jeden z popredných svetových výrobcov špeciálnej chémie, vstupuje do oblasti vývoja lítium-iónových batérií pre segment elektromobility. Od roku 2022 bude spolupráci s popredným svetovým výrobcom  – čínskou spoločnosťou Guangzhou Tinci Materials Technology Co. (Tinci) – vyrábať elektrolyt pre lítium-iónové batérie.

Elektrolyt stojí za transportom iónov lítia v batériovom článku. Preto je kľúčovou zložkou lítium-iónových batérií. Vysoko výkonný elektrolyt vyrábaný v Leverkusene umožní spoločnosti Tinci stať sa veľkým dodávateľom pre výrobcov batériových článkov v Európe.

Pre výrobu elektrolytu bude LANXESS využívať technologicky vyspelú továreň svojej dcérskej spoločnosti Saltigo. V tomto závode je možné vyvíjať elektrolyty v súlade s najvyššími požiadavkami na kvalitu. Spoločnosť Saltigo prináša do partnerstva s Tinci svoje rozsiahle znalosti z oblasti chémie a zároveň ich bude v rámci výroby elektrolytu ďalej rozširovať.

“Rozmach elektromobility sa zrýchľuje. V Európe sa v súčasnej dobe stavia celý rad  nových závodov na výrobu batériových článkov. Tento rýchlo rastúci  trh ponúka spoločnosti LANXESS veľké príležitosti, a to najmä z chemickej stránky vývoja batérií. Už dnes vyvíjame rad surovín pre výrobu batérií. Spolupráca s Tinci je ďalším krokom pri presadzovaní sa na tomto trhu,” podotýka Anno Borkowsky, člen predstavenstva spoločnosti LANXESS.

Tinci je jedným z popredných svetových výrobcov vodivých solí a elektrolytu. V súčasnej dobe prevádzkuje tri výrobné závody na prípravu elektrolytov v Číne a ďalšie tri sú vo výstavbe.

Široké portfólio riešení pre batériové technológie

LANXESS už teraz vyrába rad chemikálií a materiálov, ktoré sú dôležité pri výrobe batériových článkov. Je jedným z popredných európskych výrobcov chemikálií s kyselinou fluorovodíkovou a fosforom. Oba materiály sú kľúčovými surovinami na výrobu vysoko čistej vodivej soli hexafluorfosforečnanu lítneho (LiPF6). V USA skupina tiež pracuje na komerčnej extrakcii lítia pre batériové použitie, čo je dôležitá surovina pre výrobu katódových materiálov a vodivých solí. Lítium sa má ekologicky extrahovať zo soľanky používanej pri extrakcii brómu v závode LANXESS v meste El Dorado, Arkansas, USA.

LANXESS vidí v e-mobilite veľký potenciál

Spoločnosť LANXESS vidí hlavné príležitosti rastu na trhu elektromobility. V roku 2020 preto založila iniciatívu pre e-mobilitu a obehové hospodárstvo. “S touto iniciatívou spájame významná budúce témy, kde vidíme strategický potenciál pre LANXESS. Naším cieľom je vyvinúť udržateľné obchodné modely vytvárajúce hodnotu založenú na novej mobilite a obehovej ekonomike. Spolupráca s Tinci je v tomto ohľade sľubným projektom,” uviedol Philipp Junge, vedúci iniciatívy LANXESS.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2019 dosiahol obrat 6,8 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 400 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

Viac k témam: e-mobilita, elektrolyt, elektromobilita, LANXESS, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – LANXESS posilňuje pozíciu v e-mobilite. V Leverkusene začne vyrábať elektrolyt pre batérie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korčok navrhol Vyšehradskej štvorke, aby prijala podpornú deklaráciu Českej republike (video)

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok priblížil, že jeho návrh bol prijatý a text podpornej deklarácie sa finalizuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *