pondelok , 19 apríla 2021
Home / EKONOMIKA / Slovensko reformy potrebuje, implementáciou plánu obnovy sa bude zaoberať celá vláda

Slovensko reformy potrebuje, implementáciou plánu obnovy sa bude zaoberať celá vláda

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Plán obnovy bude implementačnou aktivitou celej vlády na čele s premiérom. Predseda vlády Eduard Heger to v stredu po rokovaní vlády skonštatoval k otázke, či si plán obnovy, čo by bývalý minister financií, „vezme so sebou“. Konečný termín pre zaslanie finálnej verzie plánu je pre všetky členské krajiny Európskej únie rovnaký, a to 30. apríl.

„Plán obnovy nie je vec jedného človeka,“ povedal Heger. Podľa neho ide o „veľkú vec“, keďže na Slovensku sa o reformách dlhé roky ani nechyrovalo. Pretože vládam Roberta Fica nezáležalo podľa Hegera na reformách. „Mali iné záujmy, teda vyjedať to, čo ľudia do rozpočtu priniesli. Slovensko zatiahli zlým smerom,“ pokračoval Heger.

Eduard Heger doplnil, že Slovensko zároveň nemá dobré meno a ani dobre nastavené mechanizmy na čerpanie eurofondov. Peňazí je podľa neho viac, ako je krajina schopná dostať do ekonomiky. A aj pri pláne obnovy toto riziko podľa Hegera zvažovali. „Ja ako premiér budem dbať na to, aby všetko išlo podľa plánu,“ dodal Heger.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Plán obnovy, reformy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko reformy potrebuje, implementáciou plánu obnovy sa bude zaoberať celá vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Inšpektori práce odhalili stovky nelegálnych zamestnancov, najviac ich pracovalo v stavebníctve

Pandémia koronavírusu ovplyvnila minulý rok aj podnikateľské aktivity, čo dalo väčší priestor pre činnosť kontrolných orgánov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *