utorok , 20 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Z idúceho auta vypadlo iba dvojročné dieťa, do nemocnice ho s poraneniami prevážal vrtuľník (foto)

Z idúceho auta vypadlo iba dvojročné dieťa, do nemocnice ho s poraneniami prevážal vrtuľník (foto)

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Z idúceho auta v obci Opoj v okrese Trnava v stredu 7. apríla dopoludnia vypadlo dvojročné dievčatko. Podľa prvotných informácií polície bolo dieťa v autosedačke na zadných sedadlách, bližšie okolnosti tejto nešťastnej udalosti polícia vyšetruje.

„Pri páde si dieťa poranilo hlavičku a so zraneniami ho letecky transportovali do bratislavskej nemocnice,“ informuje polícia na sociálnej sieti. Zároveň upozorňuje rodičov, aby vždy pred jazdou skontrolovali, či je detská sedačka riadne upevnená vo vozidle, prednostne systémom isofix alebo bezpečnostným pásom.

Okrem toho je potrebné dieťa pripútať k sedačke, platí to aj v obci. Počas jazdy s malým dieťaťom je tiež potrebné mať zabezpečené dvere detskými poistkami.

Viac k témam: auto, dieťa, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Z idúceho auta vypadlo iba dvojročné dieťa, do nemocnice ho s poraneniami prevážal vrtuľník (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *