utorok , 20 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Vláda aktualizovala zoznam zástupcov štátu v tripartite, pribudli Matovič i Lengvarský

Vláda aktualizovala zoznam zástupcov štátu v tripartite, pribudli Matovič i Lengvarský

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda v stredu aktualizovala zoznam zástupcov štátu v Hospodárskej a sociálnej rade SR. Zmeny súvisia s demisiou vlády Igora Matoviča a s nástupom vlády Eduarda Hegera. Novými zástupcami štátu v tripartite budú minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Predsedom tripartity prestáva byť exminister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak, ktorý podal demisiu ešte v polovici marca tohto roka. Jozefa Mihála ako bývalého štátneho tajomníka rezortu práce a sociálnych vecí, ktorého vláda z tejto pozície odvolala ešte v polovici apríla minulého roka, v tripartite nahradí štátna tajomníčka ministerstva práce Soňa Gaborčáková.

Viac k témam: tripartita
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda aktualizovala zoznam zástupcov štátu v tripartite, pribudli Matovič i Lengvarský © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *