pondelok , 19 apríla 2021
Home / KULTÚRA / Film a TV / Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi

Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 54 rokov zomrel britský herec Paul Ritter, známy z televíznej minisérie Černobyľ (2019). Rodák z Kentu, ktorý sa objavil aj v sérii filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi, mal nádor na mozgu. V utorok o tom informoval jeho agent.

Agentúra Markham, Froggatt & Irwin oznámila, že Ritter skonal v pondelok v noci „pokojne doma v spoločnosti manželky Polly a synov Franka a Noaha”. „Paul bol výnimočne talentovaný herec, ktorý s mimoriadnou zručnosťou stvárnil nesmiernu škálu úloh na javisku i pred kamerou,” uviedla agentúra.

Ritter stvárňoval napríklad Martina Goodmana, excentrického otca londýnskej židovskej rodiny v sitkome Piatková večera (2011-2020), sovietskeho jadrového inžiniera Anatolija Ďatlova v minisérii Černobyľ (2019), ukázal sa aj ako čarodejník Eldred Worple vo filme Harry Potter a Polovičný princ (2009) alebo Guy Haines v bondovke Quantum of Solace (2008).

Pôsobil aj v britskom Národnom divadle alebo londýnskom Old Vic. V roku 2009 si tiež vyslúžil nomináciu na cenu Tony za účinkovanie v predstavení The Norman Conquests na Broadwayi.

Viac k témam: herec, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Asociácia producentov vyhlásila za film roka Krajinu Nomádov, zo seriálov uspela Koruna aj Dámsky Gambit

V 32. ročníku Producers Guild of America Awards uspeli aj Koruna, Schitt's Creek, Duša alebo Hamilton.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *