Home / SLOVENSKO / Na juhovýchode Košického kraja trvá povodňová situácia

Na juhovýchode Košického kraja trvá povodňová situácia

KOŠICE 18. decembra (WebNoviny.sk) – Na juhovýchode Košického kraja aj v pondelok pretrváva povodňová situácia. Tretí stupeň povodňovej aktivity je na riekach Latorica a Bodrog, druhý stupeň je na rieke Laborec. Rieka Uh pritekajúca z Ukrajiny sa vrátila do normálu. Vyplýva to z informácií zverejnených na internetovej stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Odporúčame:
Povodňová situácia v Košickom kraji sa zhoršila, meteorológovia vydali výstrahy

Na rieke Latorica hladina pri Veľkých Kapušanoch dosahovala v pondelok ráno o pol siedmej 783 cm. Podľa modelovej predpovede vodného stavu rieka bude pomaly stúpať aj v priebehu dnešného dňa na úroveň okolo 785 cm.

Rieka Bodrog pri Strede nad Bodrogom o pol siedmej ráno dosahovala 862 cm, pričom podľa predpovede sa očakáva jej vzostup v priebehu dňa až do polnoci na 867 cm. Na Laborci je vyhlásený druhý stupeň povodňovej aktivity. V pondelok ráno dosahovala hladina Laborca pri Ižkovciach 734 cm a má klesajúcu tendenciu. Na ostatných väčších riekach Košického kraja je situácia normálna.

Viac k témam: počasie, povodne, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav
Zdroj: Webnoviny.sk – Na juhovýchode Košického kraja trvá povodňová situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekonomickí migranti nás prišli vyžierať, tvrdí Kollár a Fico sa obáva rozhodnutia Nemecka. Obaja chcú vojakov na hraniciach

Podľa predsedu Smeru treba chrániť slovensko-maďarské hranice tým, že sa na 250 kilometrov hranice postavia všetci vojaci a policajti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *